Trains
12+
45 min.
2-4

Statymo

Šeimos

Mechanika

Kortų kaladės rinkimas

Kombinacijų traukimas

Statymas

Užėmimai

Komponentai
1

Dvipusės žaidimo lentos

530

Kortos

40

Kortų atskyrimo priemonė

110

Žymekliai

1

Taisyklės EN kalba

Neturime

Trains

Ar galite pastatyti didžiausią geležinkelių liniją Japonijoje? Laikas visa tai išsiaiškinti! „Trains“ – tai savo kortų kaladės kūrimo (deck-building) stalo žaidimas, kuriame kursite pačią stipriausią geležinkelių sistemą Tokijo arba Osakos miestuose. Jūsų kortos ne tik leis nusipirkti kitų kortų savo kaladės pastiprinimui, bet jos taip pat leis statyti traukinių stotis ir geležinkelių linijas žaidimo lentoje, o tai ir yra jūsų raktas į pergalę!

Savo ėjimo metu žaisite veiksmų kortomis, pirksite naujas kortas, o atlikus ėjimą nusimesite visas kortas iš rankos ir išsitrauksite 5 naujas kortas. Pagrindiniai du veiksmai, kuriuos atliksite su kortomis yra geležinkelio bėgių tiesimas (pailgų kubelių padėjimas žemėlapyje) arba naujų geležinkelio stočių pastatymas mieste (baltų kubelių padėjimas žemėlapyje). Abu šie veiksmai jus privers pasipildyti kortų kaladę nereikalingomis (Waste) kortomis. Šios kortos yra bevertės ir užima tik vietą jūsų kortų kaladėje. Norėdami atlikti šiuos veiksmus ar nusipirkti naujų kortų, turėsite susimokėti pinigais. Pinigus gausite iš kitų kortų. Savo ėjimo metu taip pat galite pašalinti kortą iš savo rankos.

„Trains“ žaidime yra daug skirtingų kortų rinkinių po 10, 20 ir 30 kortų. Visos kortos, kurias galėsite nusipirkti žaidimo metu bus panašios į jūsų startinių kortų kaladėje esančias kortas. Vienos kortos jums suteiks daugiau pinigų, kitos - pergalės taškų. Taip pat yra ir tokių kortų, kurios leidžia pastatyti pigiau geležinkelio linijas ar išvengti nereikalingų kortų.

Vienas iš įdomesnių elementų žaidime – geležinkelio stočių ir bėgių statymas žaidimo lentoje (žemėlapyje). Jei tam tikrame laukelyje jau yra kitas žaidėjas, tai dar nereiškia, kad jūs negalite šioje vietoje nutiesti geležinkelio bėgių. Žinoma, tokiu atveju gausite daugiau nereikalingų kortų, o ir visa tai jums kainuos gerokai daugiau pinigų nei įprastai. Turėsite gerai apgalvoti kada ir kur yra geriausia pastatyti savo kubelius mieste. Žemėlapyje taip pat yra miškų ir upių. Visi statymai šiose vietovėse kainuoja brangiau.

Žaidimas pasibaigia, kai yra išperkami 4 rinkiniai vienodų kortų (rinkinį sudaro 10 kortų). Žaidimas gali pasibaigti ir kai vienas iš žaidėjų panaudoja visas savo geležinkelio linijas arba stotis. Pergalės taškus gausite už pastatytas stotis, už specialius langelius mieste bei už kortas su pergalės taškais.

Originaliajame, japoniškame žaidimo variante, veiksmas vyksta XIX-XX amžiuose. Šioje naujausioje angliškoje „Trains“ stalo žaidimo versijoje visas veiksmas buvo perkeltas į šiuolaikinį pasaulį. Čia buvo patobulinta vizualinė žaidimo pusė bei tam tikros kitų kortų savybės. Žaidimas pasižymi dideliu peržaidžiamumu, dėl to jis jums ilgai neatsibos.

Leidimo info.
Leidėjas Alderac Entertainment Group Autorius Hisashi Hayashi Produkto kodas AEG5801 Išleidimo data 2012
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos