Pandemic (2013)
13+
60 min.
2-4

Strateginis

Mechanika

Carakterių galios

Sistemos

Ėjimai

Komandinis

Kortų apsikeitimas

Kortų papildymas

Per laiką

Komponentai
1

Žaidimo lenta

7

Charakterių/frakcijų kortos

7

Žaidėjų tokenai

111

Kortos

102

Tokenai

6

Žymekliai

1

Taisyklės EN kalba

Neturime

Pandemic (2013)

„Pandemic“ stalo žaidime keletas mirtį nešančių ligų paplito po visą pasaulį! Žaidėjams atiteks tam tikros specialistų rolės. Bendromis visų pastangomis kovosite prieš pavojingas ligas bei bandysite išrasti vaistus.

Žaidimas prasideda epidemija tam tikrose pasaulio vietose. Atversite 9 užkrėtimų (Infection) kortas. Šios kortos parodys, kuriuose pasaulio miestuose įvyksta epidemija. Užkrėtimai yra pažymimi mažais spalvotais kubeliais. Atitinkami kubeliai yra padedami kiekvieną kartą, kai miesto korta yra atverčiama iš užkrėtimų kortų kaladės. Kuo daugiau kubelių bus viename mieste, tuo liga bus pavojingesnė šioje zonoje.

Žaidimo pradžioje žaidėjai taip pat gaus vieną specialisto rolę iš septynių skirtingų variantų. Kiekvienas specialistas turi tam tikrą išskirtinį sugebėjimą, kurio dėka gali atlikti paprastų veiksmų galingesnes jų versijas ir pan.

Kiekvienas ėjimas susideda iš trijų etapų. Pirmajame etape žaidėjai galės atlikti iki keturių skirtingų veiksmų. Antrajame etape trauksite dvi kortas iš žaidėjų (Player) kortų kaladės. Na o trečiajame etape trauksite tam tikrą skaičių kortų iš užkrėtimų kortų kaladės ir pridėsite po vieną ligos kubelį prie ištraukto miesto.

Savo ėjimo metu galėsite atlikti 4 veiksmų kombinaciją: nuimti ligos kubelį; judėti žaidimo lentoje; įkurti tyrimų bazę; pasidalinti savo ištekliais; išrasti vaistus nuo tam tikros ligos. Norėdami atlikti šiuos veiksmus, dažniausiai jūs privalėsite panaudoti tam tikras kortas. Specialios įvykių kortos leis jums atlikti tam tikrus pagalbinius veiksmus.

Kai žaidėjai atvers dvi kortas nuo žaidėjų kortų krūvelės, visada bus tikimybė, kad atversite epidemijos kortą. Šios kortos yra labai pavojingos! Atvertus vieną iš šių kortų, padidės jūsų užkrato lygis. Didėjant jūsų užkrato lygiui, bus vis sunkiau žaisti ir vis daugiau atversite užkrėtimo kortų! Negana to, į vieną iš miestų įvyks didelis užkrėtimas (padėsite 3 ligų kubelius). Verta paminėti, kad kai viename mieste susikaupia trys vienodi tam tikros ligos kubeliai ir yra padedamas ketvirtas tos ligos kubelis, įvykstą ligos protrūkis – visi aplinkiniai miestai gauna po vieną šios ligos kubelį. Įvykus aštuntajam epidemijos protrūkiui – žaidėjai pralaimi žaidimą!

„Pandemic“ – puikus komandinio žaidimo pavyzdys, kuriame žaidėjams teks nuolat bendrauti ir planuoti. Vienintelis būdas išlikti gyviems ir išgelbėti pasaulį – geras visų žaidėjų komandinis darbas. Jei žaidimas pasirodys per lengvas, galėsite jį pasunkinti padidindami epideminių kortų skaičių kaladėje arba apsunkindami ligos pašalinimą.

Šis „Pandemic“ žaidimo išleidimas yra naujausias (2013 metų). Čia rasite atnaujintą vizualinę žaidimo pusę ir komponentus. Šiame žaidime taip pat buvo pridėtos dvi naujos specialistų rolės: nenumatytų atvejų planuotojas (The Contingency Planner) ir karantino specialistas (The Quarantine Specialist). Dauguma originalaus žaidimo medinių žaidimo dalių buvo pakeistos į plastmasines, kartoninės – į medines. Dėl patogesnio ligų kubelių padėjimo į miestus, šie buvo šiek tiek sumažinti. Žaidimo taisyklių lapai taip pat buvo atnaujinti.

Leidimo info.
Leidėjas Z-Man Games Autorius Matt Leacock Produkto kodas ZMG71100 Išleidimo data 2013
Foto galerija
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos