Francis Drake
12+
90 min.
3-5
Mechanika
Komponentai
1

Taisyklės EN kalba

Neturime

Francis Drake

Frensis Dreikas sugrąžins jus į vieną didžiausių uostų Europoje - Plimutą. 1572 metais karalienė Elžbieta rengia tris įspūdingas keliones į Karibų jūrą - į „Naująjį Pasaulį“. Žaidėjų kapitonai pasiruoš šiai misijai ir leisis į nepamirštamus nuotykius. Jūsų laukia tūkstantmečio kelionė, šlovė ir garbė!

Visi žaidėjai turės po atskirą savo laivo lentą. Čia bus vietos jūsų laivo įgulai, patrankoms, produktams, atsargoms ir įvairiems daiktams. Žaidimą pradėsite turėdami investuotoją, fregatą ir galioną.

Didžiulė žaidimo lenta susideda iš dviejų dalių: Plimutas ir jo uostas bei Karibų jūra su aplinkinėmis žemėmis. Plimuto uoste dėsite savo diskelius, kad galėtumėte pasisamdyti papildomą įgulą, įsigyti patrankų, prekiauti produktais arba pelnyti palankumą iš specialių veikėjų. Žemėlapyje rasite pagrindinius miestus, uostus ir fortus. Kelionių metu darysite reidus į miestus ir fortus, pulsite galionus ir užsiimsite prekyba uostose.

Trys kelionės – trys raundai žaidime. Kiekvieną raundą sudaro dvi fazės: Pasiruošimas (Provision) ir Kelionė Jūra (Sailing).

Per pasiruošimo etapą dėliosite savo diskelius į 18 skirtingų vietų. Kiekviena vietovė suteikia tam tikros naudos. Dažniausiai tai bus produkcijos, statinių, įgulos ar ginklų gavimas. Taip pat galėsite patobulinti savo fregatą arba galioną. Tik turėdami stiprius laivus galėsite įveikti stiprią ispanų armadą. Kiekviena vietovė turi savo limitą, kiek žaidėjų joje gali priimti. Be to pirmieji apsilankę vietovėje gauna didžiausią bonusą, o kiti – mažesnį. Dėl ribotų išteklių gavimo tenka viską gerai apsvarstyti ir priimti gana sudėtingus sprendimus.

Kelionės į jūrą etapo metu visi keliaus per plačiuosius vandenius. Kiek toli galėsite nuplaukti jums parodys jūsų turimų statinių skaičius, t.y. kiek atsargų turėsite sukaupę kelionei. Iš viso yra keturios skirtingos zonos. Pavyzdžiui, turėdami tris statines negalėsite pasiekti ketvirtos zonos žemių, kurios yra pačios vertingiausios. Kur konkrečiai keliausite parodysite padėdami savo diskelius į atskirus laukelius. Tačiau padėsite su užverstu skaičiumi (nuo 1 iki 4). Vėliau diskelius atversite ir pagal eiliškumą atliksite savo veiksmus. Lokacijose dažniausiai galite pelnyti trokštamų pergalės taškų, aukso, sidabro ar brangakmenių. Žinoma, ne už dyką! Reikės įveikti vietinę gynybą. Norėdami sėkmingai įveikti gynybą turėsite išsimesti reikiamą kiekį atitinkamų plytelių (ginklai, įgūla ir pan.). Vieną lokaciją gali užkariauti tik du žaidėjai. Pasibaigus šiam etapui visi grįžta namo. Suskaičiuojami kelionės pasiekimai. Daugiausiai pergalės taškų pelno tie žaidėjai, kurie sugebėjo vienos kelionės metu nukariauti tris skirtingus objektus: miestą, fortą ir galioną.

„Francis Drake“ stalo žaidimą būtų galima įvardinti kaip „lenktynių“ žaidimą, kuris pirmas pasieks turtingąsias actekų ir inkų žemes. Kiekviena kelionė bus kaip iššūkis, tačiau pelnytas auksas, sidabras ir kitos brangenybės pamalonins Anglijos karalienę. Pasiruoškite savo gyvenimo kelionei!

Leidimo info.
Leidėjas Gryphon Games Autorius Peter Hawes Produkto kodas FRD101411 Išleidimo data 2013
Foto galerija
Failai
parsisiuntimui
Video apžvalgos