Sveiki atvykę į XVIII amžiaus Lankašyrą. Pasaulis pasiruošęs keistis – viduramžius keičia modernusis amžius. Šis periodas mums geriau žinomas kaip pramonės revoliucija. O kaip jūs priimsite visus šiuos pokyčius? Kokią strategiją naudosite? Gaminsite anglį, o gal geležį? Kasite kanalus, o gal vystysite technologijas?

Stalo žaidime „Brass“ žaidėjai bus fabrikantais Šiaurės Anglijoje per patį pramonės revoliucijos įkarštį. Žaidėjų tikslas bus sukurti tokį ekonominį „varikliuką“, kuris pranoktų kitų žaidėjų vystomą ekonomiką. Daugiausiai pergalės taškų surinkęs žaidėjas laimi žaidimą. Pergalės taškus galima pelnyti keliais skirtingais būdais: vystyti industriją ir ją sėkmingai panaudoti; statyti kanalus arba tiesti geležinkelius ir taip sėkmingai sujungti pramoninius miestus; rinkti ir kaupti pinigus.

Žaidimas yra padalintas į du etapus: kanalų ir geležinkelių fazes. Kiekvieno etapo pradžioje žaidėjai gaus tam tikrą skaičių kortų su miestais ir industrijomis.

Žaidėjas per savo ėjimą gali atlikti du veiksmus. Veiksmo atlikimui turi būti panaudota viena iš kortų. Galimi veiksmai: industrijos plėtra; miestų sujungimas (kanalais arba geležinkelių bėgiais); industrijos patobulinimas; medvilnės pardavimas; paskolos paėmimas.

Ėjimo pabaigoje žaidėjų kortų ranka yra papildoma dvejomis naujomis kortomis. Žaidėjų eiliškumas yra apsprendžiamas pagal išleistus pinigus ankstesniame raunde. Pradedant nuo mažiausiai išleidusio ir baigiant išlaidžiausiu.

Limituotas kortų panaudojimas žaidime gali būti panaudotas dvejopai. Galima pasistatyti industriją arba atlikti medvilnės pardavimą, miestų sujungimą, pramonės patobulinimą. Tai veda prie strateginių paskaičiavimų kokiomis kortomis sužaisti, o kurias pasilikti. Resursai žaidime yra bendri ir jei žaidėjui reikia anglies geležinkelio linijai nutiesti jis ją gali panaudoti kad ir iš artimiausios savo varžovo kasyklos.

„Brass“ – taktinis stalo žaidimas apie pastovų pramonės augimą ir vystymąsi. Puikus istorinis žaidimas tiems, kam patinka „daugiasluoksnė“ strategija!