„Black Friday“ – tai akcijų pirkimų ir pardavimų stalo žaidimas. Žaidėjai perka akcijas vis augančioje rinkoje, kol galiausiai kainų burbulas sprogsta. Žaidėjai bandys rasti tinkamą laiką, kada yra pelningiausia parduoti savo akcijas, o sidabrą ir auksą nupirkti.

Savo ėjimo metu žaidėjas gali rinktis, kurį veiksmą atlikti: pirkti akcijas, parduoti akcijas, pirkti sidabrą ar praleisti ėjimą. Akcijos yra penkių skirtingų spalvų. Kainų lentelėje matysite, už kokias kainas galima nusipirkti ar parduoti konkrečios spalvos akcijas. Akcijas žaidime simbolizuoja mediniai spalvoti lagaminėliai. Galėsite pirkti sidabrą ir auksą, kurie šiame žaidime atstoja pergalės taškus. 1 auksas žaidime atstoja 5 sidabro luitus. Maksimalus skaičius akcijų, kurias galima parduoti ar nupirkti yra nustatomas pagal einamą žaidimo lygį. Kai akcijų kainos pasiekia ribinę kainą, žaidimo lygis tampa aukštesnis.

Pirkimų, pardavimų ar sidabro eilutėms užsipildžius penkiais lagaminais, įvyksta kainų pakoregavimas. Priklausomai nuo dabartinio žaidimo lygio, iš maišelio reikia ištraukti tam tikrą skaičių lagaminų. Kuo daugiau yra ištraukiama tos pačios spalvos lagaminų, tuo šių akcijų kaina auga labiau, o neištrauktos spalvos akcijų kaina krenta žemyn.

Žaidimas pasibaigia, kai tik sidabro žymeklis pasiekia 100 taškų ribą takelyje. Bet koks padidėjimas virš šimto taškų ribos yra ignoruojamas. Kiekvienas žaidėjas parduoda visas likusias savo akcijas, panaudoja turimas subsidijas ir nusiperka maksimalų galimą skaičių sidabro luitų. Žaidėjas turintis daugiausiai aukso (ne pinigų!) laimi žaidimą.

Stalo žaidimas „Black Friday“ puikiai atspindi realius pavojus ir galimybes akcijų rinkoje. Parodykite, kaip puikiai mokate valdyti pinigus ir kokie yra jūsų geležiniai nervai!