Sveiki atvykę į fantastišką elfų, gnomų ir neūžaugų pasaulį! Darbuokitės Belforto kaimelyje, išgaukite resursus ir pastatykite miestą!

„Belfort“ stalo žaidime valdysite grupelę neūžaugų ir elfų, kurių dėka statysite viduramžių miestą. Papildomai galėsite pasisamdyti gnomus. Žaidimo tikslas – turėti didžiausią darbuotojų skaičių ir/arba pastatyti daugiausiai pastatų penkiuose miesto rajonuose. Taigi, galimi du skirtingi būdai gauti pergalės taškų. Žaidimas trunka 7 raundus. Kiekvienas raundas susideda iš darbininkų įdarbinimo, resursų gavimo ir veiksmo fazių. Trečias, penktas ir septintas žaidimo raundai turi taškų skaičiavimo fazes.

Žaidimo eigoje galėsite pasiųsti elfus ir neūžaugas rinkti resursus. Iš viso yra trys skirtingi žaidimo resursai: neūžaugos renka akmenį, elfai – medį, o auksą – bet kuris iš jų. Tiek elfai, tiek neūžaugos gali būti patobulinti į meistro (angl. Master) lygį. Šis lygis padės išgauti resursus daug efektyviau. Resursų gavimo fazės pabaigoje gausite pajamų iš savo pastatų. Deja, mokesčiai jūsų neaplenks šiame žaidime. Čia juos turėsite mokėti ir jų dydis priklausys nuo to, kaip gerai jums seksis.

Kitas dalykas kurį galėsite atlikti su elfais ir neūžaugomis - gildijų vizitacija mieste. Gildijos suteiks specialius sugebėjimus (pvz.: papildomas darbininkas). Žaidėjui tapus gildijos meistru, šią galės vizituoti nemokamai, o kitų žaidėjų apsilankymas šioje gildijoje jums atneš pelno.

Žaidėjai už gaunamus resursus galės statyti pastatus visame mieste. Juose įdarbinsite savo darbininkus ir gausite tam tikros naudos. Kai kurie pastatai gali duoti papildomus privalumus, jei juose paliksite po gnomo darbininką. Pastatų „bonusai“ yra įvairūs, bet visi puikiai subalansuoti šiame žaidime.

Savo turtą (namelius) dėsite bet kurioje miesto rajono dalyje, laisvoje vietoje. Svarbiausia bus dėti taip, kad turėtumėte savo namelių daugumą kuo didesniame skaičiuje rajonų. Kiekviename rajone bus dešimt pastatų tipų (iš viso 50 kortų).

Žaidime taip pat galima pasisamdyti gnomus, kurie atliks tam tikrus darbus. Šie jums leis paaukštinti paprastus darbuotojus į aukštesnį lygį, ar ištraukti papildomą pastato kortą. Gnomų nėra daug žaidime, todėl pasitaikius galimybei verta jais pasinaudoti.

Belforte yra prekybos punktas. Čia bus galima pirkti ir parduoti resursus. Prekybos koeficientas bus aukštas ir ne žaidėjų pusėje. Žaidėjai taip pat galės pirkti naujas pastatų kortas, jas pakeičiant jau pastatytomis.

Pergalės taškai, kaip jau buvo paminėta aukščiau, skaičiuojami po trečiojo, penktojo ir septintojo raundų. Šie taškai yra skiriami už daugumos sudarymą dvejose kategorijose: už pastatus ir darbininkus (gnomai, elfai ir neūžaugos yra skaičiuojami atskirai tarpusavyje). Žaidėjas surinkęs daugiausiai pergalės taškų po septintojo žaidimo raundo - laimi žaidimą ir gauną raktą nuo miesto!