Afrika XIX amžiaus pabaigoje. Didžiosios Europos tautos nori atskleisti paskutines paslaptis šiame mažai ištyrinėtame pasaulio kontinente. Žaidėjai vykdys ekspedicijas po Afriką, keliaus įvairiais maršrutais ir stengsis surinkti kuo daugiau vertingų artefaktų.

Stalo žaidime „Africana“, žaidėjai keliaus po Afrikos žemyną, vykdys ekspedicijas ir bandys būti pirmieji, pasiekę tam tikras vietas žemėlapyje. Už uždirbtus pinigus bus galima pirkti nuotykių (adventure) kortas, kuriose slypi brangūs antikvariniai daiktai. Įdomi naujovė stalo žaidime „Africana“ – nuotykių knyga (book of adventures). Žaidėjai galės gauti reikiamas kortas, vartant šios knygos lapus. Knygos lapai yra sudaryti iš nuotykių kortų.

5 ekspedicijos kortos yra atverčiamos ir padedamos ant žaidimo lentos. Kiekvienoje iš šių kortų pavaizduota startinė ir pabaigos kelionės vieta bei apdovanojimas įvykdžius ekspediciją.

Kiekvienas žaidėjas turi po vieną pėstininko figūrėlę, kuria keliauja po žaidimo lentą ir gali atlikti vieną iš 3 galimų veiksmų:

  • Traukti 2 kelionių kortas (rankoje galima laikyti ne daugiau 5 kelionių kortų savo ėjimo pabaigoje).
  • Pirkti vieną ar keletą nuotykių kortų, sumokant 5 pinigus už kiekvieną. Žaidėjas pirmą knygos puslapį gali versti nemokamai, o kiti sekantys vertimai kainuos po vieną pinigą už kiekvieną puslapį (nuotykių kortų limitas ėjimo pabaigoje - 3).
  • Judėti su tyrinėtojo figūrėle, sumokant kelionės kortą, kurios spalva atitinka su vietos spalva, kur yra keliaujama. Džiokerio korta simbolizuoja bet kokią spalvą. Žaidėjui atsistojus ant startinės ekspedicijos vietos žemėlapyje, jis gali padėti savo žymeklį ties šios ekspedicijos korta. Tokiu būdu jis išreiškia norą dalyvauti konkrečioje ekspedicijoje. Pasiekus galutinį tašką, žaidėjas gauna apdovanojimą, o tuo tarpu kiti žaidėjai dalyvavę toje pačioje ekspedicijoje nieko negauna.

Pasibaigus ekspedicijų kortoms, žaidimas yra baigiamas ir skaičiuojami pergalės taškai nugalėtojui išsiaiškinti. Pergalės taškus gausite už įvykdytas ekspedicijas, skirtingų ir vienodų artefaktų komplektus, turimus pinigus. Taip pat dar yra keletas kitų mažesnių būdų gauti pergalės taškų.

Stalo žaidimą „Africana“ rekomenduojame visiems, kam labai patinka „Ticket to Ride“ žaidimas!