1882 metai. Kažkas antgamtiško egzistuoja tarp mūsų. Jie atvyko prieš septynis šimtus metų ir viešpatauja mūsų planetoje iki pat šių dienų. Didžioji dalis žmonių susigyveno ir priėmė Jų taisykles. Vis dėlto atsirado grupelė žmonių, kurie nusprendė ištrūkti iš šios vergovės. Šie laisvės kovotojai save vadina Restauratoriais. Prasidėjo slaptas karas tarp dviejų priešiškų jėgų: restauratorių ir tų, kurie yra ištikimi antgamtiškoms būtybėms. Dinamito išradimas nusvėrė jėgų balansą ir atsirado puiki galimybė sunaikinti piktadarius. Šis pasaulis pilnas samdomų žudikų, informatorių, policijos agentų ir anarchistų. Čia niekas nežino kas yra kas ir kieno interesus gina.

Stalo žaidimas „A Study in Emerald“ yra sukurtas pagal rašytojo Nylo Geimeno trumpą apsakymą, kuriame persipina Šerloko Holmso ir H.P. Lavkrafto pasauliai. Veiksmas vyksta XIX amžiuje – laikotarpyje pilname neramumų ir daug ryškių veikėjų.

Kiekvienas žaidėjas gaus slaptą tapatybę. Būsite Restauratorius arba Ištikimas Pavaldinys. Kas jūs būsite išduos jūsų pelnomi taškai žaidime. Restauratoriai gaus taškus už piktadarių žudymą, tuo tarpu Ištikimieji bandys surasti sukilėlius ir juos pašalinti.

Žaidimą pradėsite su savo kortų kalade iš kurios išsitrauksite penkias kortas. Kortos jums leis atlikti įvairiausius veiksmus, tarp kurių bus įtakos kubelių nuėmimas arba padėjimas. Didesnė įtakos galia jums leis traukti daugiau kortų. Pats kortų panaudojimo ciklas nėra didelis, todėl jas vis pakartosite.

Kokią strategiją naudosite viskas priklausys nuo to, kokias kortas gausite. Vienos iš jų jums duos papildomų agentų, kitos suteiks papildomų galių. Svarbiausia – neišsiduoti ir neatskleisti anksčiau laiko savo tapatybę. Galite tapti lengvu taikiniu! Žaidimo pabaigoje visi žaidėjai atskleis už kokią pusę žaidė.

Antroje žaidimo versijoje buvo atnaujinta vizualinė žaidimo pusė. Žaidimo taisyklės šiek tiek supaprastintos lyginant su pirmosios versijos komplikuotomis taisyklėmis. Visi nesuderinamumai pašalinti, o galimų veiksmų atlikimų skaičius sumažintas iki minimumo. Bet vienas dalykas iš pirmosios žaidimo versijos niekur nedingo ir šioje versijoje, tai paranojos būsena!